iDovolenka pro zaměstnance

Přehled a kalendář

Na své osobní stránce iDovolenky v levé části obrazovky uvidíte, kolik dní dovolené vám zbývá k čerpání, všechny vaše uskutečněné i plánované termíny dovolené. U plánovaných termínů uvidíte také stav vaší žádosti – jakmile vám váš nadřízený schválí dovolenou, přijde vám notifikační email a stav dovolené se v seznamu změní na “schválena”.
Pravá část obrazovky je věnována kalendáři. V něm jsou viditelné všechny vaše minulé i budoucí termíny dovolených. Také jsou zde termíny dovolených kolegů z vašeho týmu. V závislosti na vaší firemní kultuře tak můžete žádat o termíny, ve kterých vidíte, že ostatní budou v práci. Vyhnete se situaci, kdy se na jeden termín hlásí zásadní část členů oddělení.

Žádost o dovolenou (sick day, benefit day)

Klikněte do kalendáře na první den, kdy chcete mít dovolenou. Můžete buď myší táhnout až na poslední den, nebo prostě pouze klikněte na první den. Zobrazí se vám okno, ve kterém si můžete nastavit přesný termín dovolené, můžete také nastavit, zda budete dostupní na telefonu či emailu a zda se chystáte do zahraničí, nebo budete ve své domovské zemi.
Pokud žádost potvrdíte, odejde automaticky k vašemu nadřízenému, který ji schválí, nebo (v nejhorším případě) zamítne. O vyřízení vaší žádosti se dozvíte v seznamu dovolených, přijde vám emailová notifikace, nebo se o tom můžete dozvědět také v naší mobilní aplikaci pro iOS nebo Android.

Tip:
Kliknutím na jediný den v kalendáři se vám ukáže možnost čerpání pouze ½ dne dovolené.

Žádost o zrušení dovolené

Pokud chcete zrušit vaši dovolenou, klikněte na červený křížek u termínu, který chcete zrušit. Pokud vám tato dovolené již byla schválena vaším nadřízeným, vyčkejte na jeho potvrzení zrušení. Pokud jste však dovolenou vytvořili omylem a váš nadřízený ji zatím nestihl schválit, kliknutím na křížek dovolenou zrušíte okamžitě.

Nastavení bezpečného hesla

Nastavte si nové bezpečné heslo kliknutím na tlačítko v pravém horním rohu, a dále na “Moje nastavení”. Pokud heslo ztratíte, na přihlašovací obrazovce si můžete zažádat o automatické nastavení nového hesla.